BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip renkiesi knygą?

Pagal ką renkiesi, kurią knygą skaityti?

Juokas juokais, bet viena draugė sakė, kad renkasi pagal viršelį - ji taip atsisakė skaityti mano parekomenduotą knygą.

O gal skaitai trumpą knygos aprašymą ant galinio viršelio?

Žinai kaip renkuosi aš? Tam yra keli keliai:

1) Knygą man rekomenduoja. Žinoma, labai svarbu, kas rekomenduoja. Nes čia reikia pasitikėti žmogaus skoniu. Kartą svečiuojantis pas draugę ši iš lentynos netikėtai ištraukė knygą ir įbrukto man į rankas:”Labai noriu, kad perskaitytum šitą knygą. Aš žinau, kad ji tau patiks.” Ir tai buvo tiesa!

2) Knyga yra klasika. Tokia, kurią reikia perskaityti. Arba tiesiog tokia, kurią visi (ar bent dauguma) yra skaitę. Tokias knygas pradedu po truputį skaityti tik dabar, nes mokykloje tiesiog piktybiškai neskaičiau knygų iš privalomo perskaityti per vasaros atostogas literatūros sąrašo. Tiesa, nuo kurios klasikos pradėti, konsultuojuosi su mama. Ji man pasiūlo, nuo kurios knygos pradėti, o kurioms geriau dar truputėlį reikia laiko, jei jau tokia neskaitytoja buvau.

3) Atsiversti bet kurią knygos vietą ir perskaityti bent puslapį. Jei patiko vidurys - tikėtina, kad ir visa knyga “užkabins”. Šitaip renkuosi knygą, kai pas ką nors nuėjusi į svečius pasiprašau ką nors paskolinti ir tikrinu lentynas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Kaip renkiesi knygą?”

 1.   Viktė rašo:

  Ar 1) variantas buvo “Kaligrafas”? ;)

 2.   DonataLT rašo:

  To Viktė: Taip. Ta knyga išties man labai patiko. Tiesa, aš dar prieš pasiimant ją su savimi pasinaudojau ir atrankos būdu nr. 3) . ;)

 3.   dalicka rašo:

  o, kas ta drauge, kuri renkasi pagal virseli?? :D

 4.   DonataLT rašo:

  To dalicka: Spėk. Jau atspėjai. ;)

 5.   Odis A. Lloyd rašo:

  Pirmiausiai tai knyga apie rasizmą. Mums galbūt ne tokia aktuali tema, tačiau suvokti, kad visi žmonės lygūs, visada pravartu. Juk niekada nežinai, kada šalia apsigyvens kitaip atrodantis. O kartais ir mums patiems pravartu būti labiau tolerantiškais, kad negąsdintume vaikų, jog “atbėgs būrys čigonų” (realus sakinys iš paplūdimio drausminant vaikus, kad nevaikščiotų toli). Ši tema eina per visą knygą, kartais užleisdama vietą smulkesnėms, tačiau visada grįžta ir primena apie save.

 6.   Elvis Sharp rašo:

  32 puslapis pritrenkia. Liaudies išmintis byloja, nereikia kai kur ieškoti sliekų. L. Bielinis tokia išmintimi nelinkęs vadovautis, todėl kaip negatyvų reiškinį pateikia Prezidentės Dalios Grybauskaitės veikimą virtualioje erdvėje: „D. Grybauskaitės komunikacinis buvimas Lietuvos politiniame lauke tapo beveik virtualus.“ Taip taip, kai Barakas Obama veikia virtualioje erdvėje, tai vadinama moderniu politiko žingsniu, o kai Lietuvos Prezidentė taip elgiasi, tai peiktinas reiškinys.

 7.   Vaughn Page rašo:

  „Skaitymas lavina vaizduotę. Skaitančių mokinių gyvenimas daug spalvingesnis, jie dažniau šypsosi“, – sako Kristina. „Knygos neretai man leidžia geriau pažinti save. Be galo malonu, kai knyga padeda išspręsti kokią nors problemą ar tiesiog parodo tai, ko pats nė nematai“, – pastebi Sigita. „Skaitymas žmogui gali netgi padėti susiformuoti požiūrį į gyvenimą“, – svarsto Saulius. „Visada galima rasti laiko įdomiai knygai, o ar ji tokia – nuo skaitytojo priklauso. Skaitymas – galimybė tobulėti“, – mano Dovilė. „Mokiniai, skaitantys knygas, jaučiasi dvasiškai stipresni, tvirtesni“, – teigia Vitalijus. „Perskaitęs knygą mokinys šiek tiek pasikeičia. Pradeda daug ką kitaip suvokti, kitaip mąstyti, kitaip jausti…“, – samprotauja Arvydas.

Rašyk komentarą